Tutaj jesteś

Zabawki do kąpieli – jakie będą atrakcyjne dla dziecka?

11 marca 2022 Dziecko Zabawki do kąpieli

Nakłonienie dziecka do wzięcia kąpieli nie zawsze jest łatwe. Wiele maluchów woli unikać zabiegów pielęgnacyjnych. Problem dotyczy również niemowląt, w których duża ilość wody może budzić lęki. Dobrym rozwiązaniem często okazują się zabawki do kąpieli. Tego typu elementy nie tylko zachęcą pociechy do wzięcia kąpieli, ale również zapewnią im wyjątkową rozrywkę. Wśród przedmiotów z tej kategorii pojawia się też wiele zabawek rozwojowych. Jak wybrać odpowiednie?

Zabawki atrakcyjne dla maluchów

Wśród przedmiotów wykorzystywanych w roli zabawek do kąpieli odnaleźć można akcesoria posiadające różne funkcje. Choć każde dziecko może mieć inne preferencje, pewne akcesoria uznaje się za powszechnie lubiane. Wśród zestawu gadżetów do wanny nie powinno zabraknąć zabawek pływających. Popularne są tutaj małe statki i zwierzątka unoszące się na wodzie. Atrakcyjnym rozwiązaniem będzie też dopasowanie do nich kolorowej przystani wodnej, która utrzyma się na powierzchni. Poszukując akcesoriów, które uprzyjemnią maluchom czas zabiegów pielęgnacyjnych, nie można zapomnieć o zabawkach do psikania i polewania. W tej kategorii można natrafić na małe prysznice i całe zestawy elementów, które pozwolą pryskać wodą. Jak wybrać zabawki do kąpieli dopasowane do potrzeb malucha?

Akcesoria sensoryczne i rozwojowe

W czasie kąpieli zmysły dziecka odbierają wiele bodźców. Odpowiednie zabawki sensoryczne mogą sprawić, że doświadczenie będzie przyjemne. Ze względu na mnogość wrażeń dotykowych warto zadbać m.in. o to, żeby w łazience nie było głośno. Wśród stymulujących zmysły zabawek do kąpieli powinny znaleźć się przedmioty zapewniające pozytywne i delikatne wrażenia. Dobrym rozwiązaniem będą kubeczki i akcesoria do przelewania wody tworzące lekkie strumienie. Warto postawić też na miękkie i miłe w dotyku gadżety, które pociecha będzie mogła wyławiać z wody. Operowanie małym podbierakiem to ćwiczenie rozwijające motorykę. O czym powinno się pamiętać?

Na co należy zwrócić uwagę?

Oferowane dziecku zabawki do kąpieli powinny umożliwiać mu radosną zabawę lub wyciszenie się, zależnie od nastroju. Oprócz przedmiotów aktywizujących ruchowo, warto zaopatrzyć się też w książeczki, które mogą być oglądane w wodzie. Wiele egzemplarzy nie tylko pozwala na zamaczanie, ale też zmienia barwy po zanurzeniu. Poszukując gadżetów dla dziecka należy zawsze upewnić się, że wszystkie elementy zostały wykonane z bezpiecznych tworzyw i posiadają odpowiednie atesty. Zabawki oferowane przez sprawdzone firmy z pewnością okażą się dobrym wyborem.

Pacifier

Redakcja klubkangura.com.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?