Tutaj jesteś

Ozdoby do pokoju dziecięcego i ich wpływ na samopoczucie dziecka

20 lutego 2022 Dziecko ozdoby do pokoju dziecięcego


W miarę jak dziecko dorasta, ozdoby do pokoju dziecięcego stają się coraz mniej „dekoracyjne”, a coraz bardziej funkcjonalne. Zaledwie kilkumiesięczny maluch nie potrzebuje zbyt wiele. Z kolei np. dziesięciolatek ma już znacznie większe oczekiwania. Mało tego! Szuka on rozwiązań, które będą praktyczne i funkcjonalne.

Pokój dla malucha

Dziecko, które ma dopiero kilka miesięcy, nie potrzebuje jeszcze swojego odrębnego, dużego pokoju. Wręcz przeciwnie – najlepiej mu u mamy, gdzie czuje się bezpiecznie i komfortowo. Nie oznacza to jednak, że w pokoju w którym on przebywa, nie należy wprowadzić ciekawych ozdób do pokoju dziecięcego. Mogą być to ładnie prezentujące się plafony, naklejki na ścianę, a także coś na kształt dekoracyjnych witraży do okien. Można też postawić na drewniane lampki, które stworzą wokół dziecka przyjazną, świetlistą aurę.

Dziecko ma swój pokój. I co teraz?

Nieco starsze dzieci mają do dyspozycji swój własny pokój, a to wiąże się z koniecznością wprowadzenia nieco innych, znacznie bardziej funkcjonalnych dekoracji. Do tej grupy z pewnością zaliczą się np. tablice manipulacyjne, które pozwalają na intensywne ćwiczenie motoryki dziecka. Fajnym rozwiązaniem są też tablice ścienne, na których można zawiesić proste zabawki i inne dekoracje. Dzięki temu dziecko będzie miało już pewien wpływ na to, jak będzie wyglądało wnętrze jego pokoju.

Większe dzieci = większe problemy? Niekoniecznie!

Dla starszych dzieci ozdoby do pokoju dziecięcego mają już bardziej rozbudowaną i funkcjonalną formę. Co ciekawe, niektóre z nich mogą z łatwością wspomagać rozwój fizyczny dziecka. Do tej grupy dekoracji, które jednocześnie są skądinąd fajnymi zabawkami, należą m.in. drabinki do ćwiczeń, domowe namioty, a także huśtawki przeznaczone dla dzieci o określonej masie. Co ważne, większość tych dekoracji (lub jak wolą inni – zabawek) wymaga już nadzoru ze strony rodzica. Dotyczy to zwłaszcza wspomnianych drabinek, które mogą stanowić potencjalne niebezpieczeństwo dla kilkulatka.

Gdzie szukać?

Mniej lub bardziej funkcjonalne ozdoby do pokoju dziecięcego warto kupować w dedykowanych sklepach internetowych. Nabywanie takich artykułów np. w markecie jest dość ryzykowne, gdyż większość z nich nie jest dostosowana do konkretnych potrzeb dziecka lub jego rodziców. Z kolei w sklepach tematycznych można nie tylko liczyć na doskonałą jakość towaru, ale również na kompleksowe, merytoryczne wsparcie ze strony wyspecjalizowanego personelu.

Podsumowując, każda ozdoba pokoju dziecięcego powinna być zakupiona w sposób przemyślany, gdyż potencjalnie to od niej zależy bezpieczeństwo malucha.

Pacifier

Redakcja klubkangura.com.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?