Tutaj jesteś

Wyprawka na każdą okazję, czyli pościel dla dzieci i jej wybór

5 maja 2022 Parenting pościel dla dzieci

Przygotowanie wyprawki dziecięcej to kluczowa kwestia w przypadku wyczekiwania nowego potomka. Jej niezbędnym elementem jest pościel dla dzieci, która zapewni maluszkowi komfortowe warunki. Na jakie cechy powinniśmy zwrócić uwagę, myśląc o zakupie kołderek i poduszek? Co oferuje rynek w kontekście tego typu produktów? Dysponując podstawową wiedzą na temat wyprawek dziecięcych, można stworzyć nadzwyczaj komfortowe warunki nowemu członkowi rodziny.

Bezpieczna przystań 

Niemowlęta spędzają sporo czasu na sen w przeciwieństwo do starszych dzieci. Wymagają poczucia bliskości i bezpieczeństwa. Można stworzyć takie warunki za sprawą wyboru odpowiednich pościeli dla dzieci. Rynek obfituje w wiele produktów zarówno z myślą o maluszkach, jak i nieco starszych dzieciach. W przypadku niemowląt możliwości jest naprawdę wiele. Znajdziemy produkty do leżaczków, wózeczków i łóżeczek dziecięcych. Standardowe wymiary kompletów, na które się natkniemy, wynoszą 100x135cm. Wśród przykładów kołderek i poduszek znajdziemy wielokolorowe i wzorzyste produkty. Nie zabraknie również pościeli w bardziej uniwersalnych kolorach.

Poza estetyką o komforcie decyduje również materiał, z którego uszyta jest wyprawka. Odpowiednia pościel dla dzieci powinna być wykonana z materiału o dobrych parametrach termicznych. Powinna utrzymywać ciepło w chłodniejsze dni i pozwolić dziecięcej skórze oddychać w trakcie upałów. Niezależnie od formy zastosowania takiej wyprawki powinniśmy zwrócić uwagę na właściwości antyalergiczne. Takie cechy posiadają kołderki wykonane z muślinu. Wszystkie wspomniane cechy wpływają na poprawę jakości snu u dziecka. 

Co oferuje rynek?

Skoro poznaliśmy podstawowe cechy idealnych pościeli dla dzieci, warto odpowiedzieć sobie na pytanie dotyczące asortymentu sklepów z wyprawkami. Od nadmiaru produktów rozboli nas głowa. Szukając czegoś dla swojego maluszka, trafimy na kołderki wykonane z różnych materiałów. Popularne produkty wykonane są z połączenia włókien celulozowych i poliestru. Podobnie jak opisany wyżej muślin, materiał ten ma wysoką zdolność pochłaniania wilgoci i dobre parametry termiczne. Spotkamy się też również z produktami wykonanymi z polaru, włókna roślinnego i bawełny. Rozmiary pościeli są rozmaite. Wspomnieliśmy o uśrednionej wartości spotykanej na rynku, ale trafić można również na zestawy w wymiarach 60×120, 56×75, 80×100. W kontekście niemowląt warto poprzestać na wymiarach 56×75 z myślą o wózeczku i standardowym wymiarze 100×135 do łóżeczka.

Dobra kołderka, czyli jaka?

Planując zakup odpowiedniej dla niemowlaka wyprawki, dobrze jest sugerować się określonymi cechami. 

  • Dobra pościel dla dzieci pochłania wilgoć. Przyjmuje się, że idealna kołdra pozwala na pochłonięcie aż 65% wilgoci z powietrza.
  • Właściwości termiczne. Polecane przykłady kołderek pozwalają zachować ciepło w trakcie chłodnych nocy. Latem z kolei umożliwiają skórze „oddychanie”.
  • Właściwości antyalergiczne. Zalecana dzieciom cierpiącym na uczulenia i problemy dermatologiczne.
  • Estetyka. Czynnik ten pozwala zwiększyć poczucie komfortu u dziecka.

Dzięki powyższemu pakietowi informacji łatwiej o dobry wybór wyprawki dla milusińskiego. 

Pacifier

Redakcja klubkangura.com.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?