klubkangura.com.pl

klubkangura.pl – dziecko, rodzina, parenting

LifestyleParenting

Dlaczego szkoła rodzenia online to dobry pomysł?

Dlaczego szkoła rodzenia online to dobry pomysł?

Podczas pierwszej ciąży wiele rzeczy jest dla kobiety nowych, czasami stresujących, a niekiedy nawet przerażających. W głowie pojawia się wiele obaw i pytań, na które odpowiedzi mogą przynieść spokój i pozwolą przygotować się na narodziny dziecka. Każdy kolejny miesiąc przybliża kobietę do rozwiązania, dlatego warto wykorzystać ten czas. Nie tylko do skompletowania wyprawki, ale też do nabycia wiedzy dotyczącej porodu, połogu i opieki nad noworodkiem. Do dyspozycji są różne książki, filmy, nie brakuje domowych materiałów w Internecie. Każdej ciężarnej warto polecić zapisanie się do szkoły rodzenia.

Czy szkoła rodzenia online to dobry wybór?

szkoła rodzenia online

Chodzenie do szkoły rodzenia jest praktykowane od wielu lat, ale obecnie przyszłe mamy mogą zdecydować się na wygodniejszą formę – zajęcia online. Wystarczy mieć urządzenie z dostępem do Internetu, aby zdobyć cenną wiedzę, nowe umiejętności itd. Jest to świetna opcja zarówno dla pań, jak i panów, czyli przyszłych ojców. Szkoła rodzenia online to ogromne ułatwienie, szczególnie w zaawansowanej ciąży, realizowany jest praktycznie taki sam program nauczania. Wszystkie materiały dostępne są online i to całodobowo, bezpłatnie. Warto skorzystać z takiej możliwości, aby dobrze przygotować się do porodu i opieki nad nowym członkiem rodziny. Rodzice mają dostęp do specjalistów, dzięki czemu mogą o wszystko wypytać, rozwiać wątpliwości i skonsultować swoje obawy. Szkoła rodzenia online działa na zasadzie udostępniania materiałów dydaktycznych w postaci filmów, e-booków itd. Rodzice mogą odtwarzać je wielokrotnie o dowolnej porze. Są też do wyboru szkoły rodzenia, które organizują zajęcia na żywo, co jest najlepszym rozwiązaniem.

Rodzice mogą brać udział w kursach online z zajęciami prowadzonymi przez Internet. Wygląda to podobnie jak w przypadku stacjonarnej szkoły rodzenia. Zajęcia odbywają się w dni robocze i trwają przez parę godzin dziennie. Prowadzą je położne pracujące na co dzień w szpitalach i odbierające porody.

Szkoła rodzenia online – czego dowie się przyszła mama?

Kurs rodzenia online to wspaniała opcja dla każdej przyszłej mamy. Zostanie ona zapoznana z kalendarzem ciąży tydzień po tygodniu. Będzie wiedzieć, czego się spodziewać, jakie mogą wystąpić objawy i dolegliwości. Kursantki są informowane o zalecanych badaniach i ich terminach. Można dowiedzieć się, co jeść, jakie konkretnie składniki pokarmowe są szczególnie wskazane i jak uniknąć niedoborów żywieniowych. Internetowa szkoła rodzenia jest skarbnicą wiedzy na temat niewskazanych leków i aktywności w ciąży, możliwych schorzeń i zaburzeń. Kobieta dowie się, jak będzie wyglądać poród i jak się do niego przygotować, co powinna zawierać wyprawka dla dziecka i, co zabrać ze sobą do szpitala. Nie zabraknie też porad dotyczących prawidłowego opiekowania się nowonarodzonym dzieckiem, łącznie z karmieniem, noszeniem, kąpaniem, pielęgnowaniem noworodka.

Szkoła rodzenia online ranking, czyli najlepiej oceniane szkoły dla przyszłych matek

ciąża

Obecnie, jeżeli chodzi o szkoły rodzenia, wybór jest ogromny. Godny polecenia jest kurs szkoły rodzenia z Anną Nowak-Dudą, czyli doświadczonej położnej. Obejmuje ona dwadzieścia godzin wideo, dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku. Polecić można też szkołę rodzenia położnej Cor Matris, pod kierownictwem wieloletniej położnej środowiskowej. Można też liczyć na zajęcia praktyczne, w tym ćwiczenia gimnastyczne, warsztaty, instruktażowy kurs na żywo w formie kilku spotkań ze specjalistami. W Polsce od lat działa szkoła rodzenia, która obecnie dostępna jest też online, czyli Szkoła Rodzenia Polskiego Centrum Edukacji, w której pracują najlepsi eksperci z całego kraju, współpracujący ze wszystkimi szpitalami porodowymi. Oprócz zajęć online można też liczyć na kompleksowe doradztwo dotyczące między innymi wyboru odpowiedniego oddziału szpitalnego, położnej, pediatry. Rodzice mają możliwość wzięcia udziału w kursie składającym się z kilku spotkań na żywo z ekspertami w rozmaitych dziedzinach. Godne polecenia są też szkoły rodzenia online Zaufaj Położnej i Cud Narodzin-ka.

Zobacz także: Pomoc w razie komplikacji przy porodzie

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *