Tutaj jesteś

Magia pierwszego zegarka

10 lutego 2022 Parenting Magia pierwszego zegarka

Kto jeszcze pamięta te czasy, gdy w dzieciństwie chodziło się do pobliskiego lasu, na boisko albo podwórko pobiegać za piłką i pobawić się w chowanego? Takie wspomnienia wywołują ciepło w sercu i nostalgię za minionym czasem, nawet jeśli w pamięci wydaje się być znacznie bardziej kolorowy, niż rzeczywiście był. Największym marzeniem każdego dzieciaka był nowy rower i zegarek dziecięcy, ale taki działający, z „dorosłymi” wskazówkami i tarczą zamkniętą pod szkiełkiem.

Mamo, która godzina?

To pytanie zadawane kilka, a może kilkadziesiąt razy w ciągu dnia utwierdza rodziców w przekonaniu, że to już najwyższy czas na naukę odczytywania godziny z tarczy zegara. Nauka często idzie mozolnie, a dziecko łatwo się zniechęca i traci zapał. Jednocześnie marzy o tym, żeby chociaż na tym polu być w pełni samodzielnym młodym człowiekiem. Postępy w uczeniu się odczytywania godziny będą znacznie szybciej zauważalne, gdy materiały edukacyjne zaspokoją estetyczne wymogi dziecka. Nauka z zegarkiem dziecięcym przyniesie szybsze efekty, niż wspólne ślęczenie nad skomplikowanym zegarkiem taty.

Prezent, który przetrwa próbę czasu

Nie od dziś wiadomo, że zegarek dziecięcy to doskonały i jakże uniwersalny prezent dla młodego członka rodziny. Nie jest to zabawka, więc można by powiedzieć, że pewnego rodzaju wprowadzenie w świat dorosłych, którego dziecko tak oczekuje, a dzięki temu czuje się ważne i traktowane poważnie. A jeśli upominek będzie miał klasyczny charakter i kolorystykę, może posłużyć jeszcze przez wiele lat. To prezent, którego po latach się nie wyrzuca. Zajmuje mało miejsca, można zabrać go ze sobą wszędzie, a na koniec przekazać dalej. Radość z otrzymania starego zegarka dziecięcego swojej mamy czy taty jest nieporównywalna do żadnej innej.

Do wyboru, do koloru

Dziś na sklepowych półkach można znaleźć zegarki dziecięce we wszystkich istniejących wzorach i kolorach tęczy. Ozdobione kryształkami, koralikami, z wizerunkami bohaterów kreskówek i ozdobnymi paskami czekają na swoich nowych właścicieli. Wybór zegarka dziecięcego to w tym wypadku nie lada wyzwanie, ale też przyjemność i możliwość zatracenia się w bogactwie różnorodności. Dostępne są modele tradycyjne i elektroniczne, a także z dodatkowymi funkcjami i właściwościami, wodoodporne i świecące w ciemności, zapinane na sprzączkę lub rzep. Nie zmienia to faktu, że pierwszy zegarek dziecięcy jest przedmiotem o dużej wadze i późniejszym sentymentalnym znaczeniu dla obdarowywanego. Warto, aby był zakupem przemyślanym i jak najbardziej wpasowującym się w gusta młodego człowieka.

Pacifier

Redakcja klubkangura.com.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?