O Klubie Kangura

Historia Klubu Kangura to część historii odradzania się chustowania w Polsce.

Początki naszego Klubu sięgają 2006 roku, kiedy rodzice noszący dzieci i skupiający się wokół idei świadomego rodzicielstwa zaczęli się spotykać na łamach foruminternetowego „Kawałek Szmaty, chusty i miękkie nosidła” i umawiać się na wspólne spacery, rozmowy, pomoc w dobraniu chusty czy nosidła.

13 września 2007 na Forum pojawiło się pierwsze oficjalne ogłoszenie o zawiązaniu się Klubu Kangura... Później – od 28 lipca 2008 – działaliśmy oficjalnie jako Stowarzyszenie.

Obecnie Klub Kangura to nieformalna grupa rodziców, którzy nadal spotykają się, by wspierać się nawzajem, by dzielić się wiedzą i doświadczeniami. Zapraszamy!

Kluby Kangura działają aktywnie w kilku miastach w Polsce.

To spotkania dla Rodziców, zainteresowanych tematem świadomego rodzicielstwa. Idea bliskości, którą realizujemy między innymi nosząc dzieci w chustach, wynika z naszego głębokiego przekonania, że dzieci do prawidłowego rozwoju potrzebują czułego kontaktu, przytulania, bujania i noszenia. Chcemy towarzyszyć naszym dzieciom na każdym etapie ich rozwoju i pokazywać im świat z naszej perspektywy. Wierzymy, że zaspokajanie potrzeby kontaktu nie wychowa „małych tyranów” ale zapewni naszym dzieciom bezpieczny start w dorosłość.

Spotkania w Klubie Kangura to rozmowy i dyskusje na wszelkie tematy związane z rodzicielstwem – o naszych codziennych radościach i troskach. Na nasze spotkania zapraszamy specjalistów oraz wymieniamy się własnymi doświadczeniami w dziedzinie wychowania i rozwoju dzieci. To naturalna grupa wsparcia dla rodziców: umacniamy się we własnych rodzicielskich kompetencjach i przekazujemy sobie wiedzę i pewność, którą młodzi rodzice zdobywali kiedyś naturalnie w rodzinach wielopokoleniowych.

Chcemy promować ideę noszenia dzieci, pokazać innym zalety używania, a także możliwości wykorzystania kawałka materiału, poćwiczyć prawidłowe i bezpieczne sposoby wiązania chusty oraz przybliżyć tradycje noszenia w Polsce i na świecie.

W Klubie Kangura bardziej doświadczeni rodzice doradzą tym dopiero zaczynającym swoją przygodę z dzieckiem i… chustą. Niezdecydowani zyskają szansę przymierzenia siebie i dziecka do chusty, obejrzenia rozmaitych rodzajów chust i nosideł (miękkich i ergonomicznych). Początkującym pomożemy rozwiać wątpliwości, wypróbować różne techniki noszenia. Wszyscy będziemy mogli porozmawiać na interesujące tematy, a nasze dzieci zyskają szansę na pierwsze towarzyskie kontakty z rówieśnikami…

Nasz Regulamin

88


Witamy w Klubie Kangura


*** Kluby Kangura to spotkania Rodziców, którzy noszą swoje dzieci w chustach oraz zainteresowanych tematem świadomego rodzicielstwa.
*** Promujemy ideę noszenia dzieci w chustach, chcemy pokazać innym jakie możliwości daje zwykły kawałek materiału oraz przybliżyć tradycje noszenia w Polsce i na świecie.
*** Spotkania w Klubie Kangura to także dyskusje na wszelkie tematy związane z rodzicielstwem, rozmowy o naszych codziennych radościach czy troskach. Wspieramy się oraz wymieniamy doświadczeniami na temat wychowania i rozwoju dzieci.

Do zobaczenia na spotkaniach...

*Klub Kangura nie prowadzi
działalności handlowej!

Logowanie