Tak tak, to nie pomyłka 🙂

Dokładnie 13 września 2007 na Forum Kawałek Szmaty (dzięki Guruburu!) pojawiło się pierwsze oficjalne ogłoszenie o zawiązaniu się Klubu Kangura.

Chciałyśmy w tym miejscu bardzo podziekować Kasi Dudo-Zakrzewskiej za inspirację, Marysi Ryll za piękne kangurowe logo, a wszystkim dziewczynom (i chłopakom), którzy w Klubie się udzielają za chęci, pracę, wspaniałe pomysły organizacyjne i zaangażowanie w działaność społeczną – bo bez tego nie byłoby Klubu Kangura.

To dzięki tym wszystkim wspaniałym ludziom, którzy organizowali spotkania i na nie przychodzili, pracowali nad ulotkami i plakatami oraz artykułami do prasy, pomagali wszystkim chętnym pozanać tajniki wiązania chusty i opowiadali o noszeniu dzieci wszędzie tam, gdzie kto chciał słuchać:-), możemy powiedzieć, że jako Klub jesteśmy rozpoznawalni i wiele jeszcze możemy zdziałać razem na rzecz szerzenia  idei bliskości i aktywnego życia z dziećmi.

Klub nie istniałby też bez pomocy ze strony wielu firm i organizacji. Dziękujemy serdecznie naszym Partnerom za przekazanie chust i nosideł do Biblioteki Chustowej – dzięki temu wiele mam mogło najpierw wypróbować noszenie zanim się nim kompletnie zaraziło 🙂

Jak widać na klubowej stronie, od momentu kiedy nasze nieformalne spotkania stały się spotkaniami Klubu Kangura wiele się wydarzyło, a każde miasto klubowe wypracowało własną formułę spotkań. Wciąż na naszej mapce pojawiają się nowe adresy, gdzie można spotkać Rodziców z Klubu Kangura.

Od 28 lipca 2008 działamy oficjalnie jako Stowarzyszenie.

Agnieszka, Magda i Gosia