Tydzień Bliskości 2012

W tym roku Międzynarodowy Tydzień Bliskości obchodzimy w dniach 8-14  października 2012

pod hasłem:

W BLISKOŚCI Z TRADYCJĄ

@@@

KATOWICE@@@ ŁÓDŹ@@@OPOLE@@@TORUŃ@@@TRÓJMIASTO @@@ WARSZAWA

CIESZYN/BIELSKO@@@BYDGOSZCZ@@@WROCŁAW@@@ZDUŃSKA WOLA@@@ZIELONA GÓRA

SZCZECIN@@@TARNOWSKIE GÓRY@@@ZIELONA GÓRA

@@@

Zapomnijmy o drogich gadżetach, naszą pasją jest noszenie dzieci!

Noszenie dzieci (w chuście, miękkim nosidle czy w ramionach) daje mnóstwo korzyści. Dlatego ludzie na całym świecie świętują ponownie Międzynarodowy Tydzień Bliskości.

Tydzień Bliskości jest organizowany na całym świecie przez lokalne stowarzyszenia, a koordynowany przez Babywearing International, Inc. (międzynarodową organizację rozpowszechniającą noszenie dzieci, zdrowe dla dzieci i wygodne dla opiekunów), oraz TheBabywearer (portal stanowiący bogate źródło wiedzy o sposobach i zaletach noszenia).

Tygodniowe świętowanie bliskości wynikającej z noszenia to kolejna okazja zwrócenia uwagi na tę odwieczną i cenną praktykę (oraz wiele innych pokrewnych zagadnień). Kluby rodziców w wielu krajach organizują wiele spotkań z tej okazji.  Klub Kangura zaprasza na wykłady, warsztaty i spotkania w wielu miastach Polski  w październiku!

Czemu tak pasjonuje nas noszenie dzieci?

  • Dzieci noszone mniej płaczą i łatwiej zasypiają.
  • Noszenie to świetna metoda wzmacniania więzi, zaspokaja silną u dzieci potrzebę bliskości i podnosi matczyną wiarę we własne kompetencje.
  • Rodzice mogą zająć się swoimi pilnymi sprawami (pranie! naczynia! telefony!) jednocześnie przytulając noworodka.
  • Wychodząc z domu, mogą nie targać ze sobą wózka do ciasnych sklepów czy na wyboiste drogi.
  • A najlepsze jest to, że większość maluchów uwielbia noszenie, czy chodzi o noworodki ukołysane w chuście u Mamy, czy większe dzieci na plecach u Taty.

Zapraszamy do uczestnictwa w Tygodniu Bliskości!

patroni medialni:

Doula w Polsce


Witamy w Klubie Kangura


*** Kluby Kangura to spotkania Rodziców, którzy noszą swoje dzieci w chustach oraz zainteresowanych tematem świadomego rodzicielstwa.
*** Promujemy ideę noszenia dzieci w chustach, chcemy pokazać innym jakie możliwości daje zwykły kawałek materiału oraz przybliżyć tradycje noszenia w Polsce i na świecie.
*** Spotkania w Klubie Kangura to także dyskusje na wszelkie tematy związane z rodzicielstwem, rozmowy o naszych codziennych radościach czy troskach. Wspieramy się oraz wymieniamy doświadczeniami na temat wychowania i rozwoju dzieci.

Do zobaczenia na spotkaniach...

*Klub Kangura nie prowadzi
działalności handlowej!

Logowanie